O nás


Blansko je po celém světě známé jako metropole výroby měřicí techniky, kterou zde začátkem 20. století započal pan Ing. Erich Roučka, také zvaný jako moravský Edison – vybudoval zde 1. továrnu tohoto druhu v tehdejším Rakousku-Uhersku. Vzhledem k mnohaleté tradici je naším hlavním cílem výrobu měřicí techniky v Blansku udržet a dále ji rozvíjet.

Původ firmy GMW-měřicí technika, s.r.o. vyrábějící analogové a digitální měřicí přístroje se datuje ke dni 26. 10. 1992 vznikem firmy SIGNAR s.r.o., která vyráběla měřicí a regulační techniku. Začátkem roku 1999 byla firma SIGNAR s.r.o., sídlící v Ráječku, odkoupena firmou Celestica Czech Republic s.r.o., pod jejímž názvem se vyrábělo až do konce roku 1999, kdy se firma osamostatnila a do konce roku 2001 vyráběla měřicí techniku pod názvem GMC – měřicí technika s.r.o.. V roce 2002 firma změnila majitele a pod značkou GMW-měřicí technika, s.r.o. vyrábí analogovou a digitální měřicí techniku do dnešního dne. Současným majitelem a jednatelem firmy je Prof. Dr. h. c. Wolfgan Heinrich Gilgen.

Firma GMW-měřicí technika, s.r.o. je svojí kvalitou a historií jednou z nejvýznamnějších firem na trhu. Našimi zákazníky jsou např. divize německé armády MTU, Siemens, Mauell, ABB, Diehl Aerospace a spoustu dalších.

Naše výrobkové portfolio je tvořeno dvěma segmenty:

  1. Analogová měřicí technika – Výrobní programy Gossen, Müller & Weigert, Neuberger a Bertram. Tyto výrobní programy zahrnují klasické rozvaděčové a panelové ampérmetry, voltmetry, profilové přístroje, profilové kontaktní přístroje, speciální rozvaděčové přístroje (ukazatele polohy sepnutí, indikátory sledu fází,..)
  2. Digitální měřicí technika
    • Číslicové rozvaděčové přístroje DIGEM s LED displayem dodávané v programovatelných i neprogramovatelných verzích.
    • Programovatelné sloupcové přístroje DINALOG s bargrafy.

Výroba měřicí techniky je velice specifická a náročná – o splnění nejpřísnějších požadavků na kvalitu a spolehlivost produktů GMW se tak stará tým 80 specialistů. Samozřejmostí je pak také zajištění záručního a pozáručního servisu, technická podpora pro naše výrobky, návrh technického řešení, návrh a výroba stupnic dle požadavků zákazníka aj.

Měřicí přístroje z dílny GMW-měřicí technika, s.r.o. pak nacházejí uplatnění v aplikacích určených zejména pro energetiku (jaderné, vodní elektrárny), drážní techniku (řídící a kontrolní pulty, rozvaděče), lodní a leteckou techniku. Naše produkty jsou tak z Blanska dodávány do celého světa.

jednatel

Prof. Dr.h.c. Wolfgang Heinrich Gilgen

Jednatel společnosti